HAM expedice Krkonoše 2004

 

Tato stránka je věnována radioamatérské expedice HAM KRKONOŠE 2004, která navazuje na předchozí  úspěšné  expedice Krkonoše 2001, Sněžka 2001, Jeseníky 2002 a Lužické hory 2003.

Dr OMs,

  Jistě si vzpomenete na naše úspěšné radioamatérské expedice například Krkonoše 2001, Jeseníky 2002 a Lužické hory 2003, na které navazuje tato fotoreportáž. Rozhodli jsme se tentokráte rozdat několik bodů do diplomu Tisícovky v zúčastnit se UHF contestu a pokusit se také oživit KV včetně DIGI provozů.

 


Termín a místo expedice

 

  Rozhodli jsem se opět po třech letech pro Krkonoše a cílem se stala Liščí hora v lokátoru JO70UQ. Ubytováni jsme byli na Lyžařská boudě, která byla v tuto dobu jen z části obsazená. Velice nás potěšila ochota provozovatele již v první e-mailové komunikaci, který nám dovolil instalaci antén v okolí chaty a to včetně KV.

  Tentokráte expediční tým tvořili Štěpán OK1CSS, Jirka OK1XTB, Pavel OK2IRO a já OK1TLT  :). Do Krkonoš jsme vyrazili již v pátek 1.10. 2004 po 15:00 SEC a s přestávkou jsem se dostali do Krkonoš již za soumraku. Auto jsem museli nechat pod vrcholem, protože se i přes mé snahy nepodařilo získat povolení KRNAPU   pro vjezd. K Lyžařské boudě nás ochotně pak dovezl jedem za zaměstnanců chaty svým vozem s povolením :).


Odjezd

Odjezd

 

Po příjezdu na chatu jsme nejprve vše vynesli do lyžárny a šli si dát něco k večeři. Se Štěpánem jsme pak natáhli LW na KV pro noční pokusování. K zařízení hned zasedl Jirka OK1XTB a společně se Štěpánem navázali několik QSO.

 

Chata

OK1XTB

 

 

Sobota 2.10. 2004

 

  Ráno hned po snídani jsme ještě proladili KV a následně vyrazili na vrchol Liščí hory. Vrchol je však částečně zalesněn a tak jsem zvolili jeden plácek u cesty pro stavbu našich antén. Pro FM jsme postavili ANT bílou hůl a pro SSB pak horizontálně polarizované F9FT. Na FM jsme rozdali několik bodů do diplomu Tisícovky a před UHF závodem jsme spíše sporadicky prolaďovali pásmo. Během vysílání nás na kótu přišel navštívit i Michal OK1MTZ, který si před UHF contestem vyrazil s FT817 na vrchol Liščí hory.

S výkonem 20W jsme spíše rozdávali body a pokusili se i navázat několik QSO na 23cm FM provozem a to především s Honzou OK1COM. Bohužel se spojení nepodařilo :(.


Pohled na Černou horu

Pohled z okna

   

LW

OK1XTB  OK1TLT   OK2IRO

   

Odchod

Sněžka

 

Bohužel se počasí začalo zhoršovat a od západu se k nám pomalu hnala studená fronta, a tak jsme se rozhodli ANT sbalit a přesunout se k chatě, která se nachází v cca 1200 m n. m. Hned jak jsme dorazili do chaty, tak začalo pršet. Po dohodě a vstřícného souhlasu provozovatele jsme postavili ANT systémy hned vedle chaty a koaxiální kabely jsme natáhly do jednoho z pokojů v druhém patře, který se stal naším vysílacím pracovištěm. Vše bylo připraveno a po krátké večeři jsme se dostali na pásmo v plné síle :). Já a Pavel jsme se věnovali především 70cm a Štěpán s Jirkou zasedli ke KV a testovali nově natažený dipól.

 

Sněžka

OK1XTB a OK1CSS

   

ANT

ANT stavba

   

ANT

OK1CSS

   

S výkonem 20W jsme spíše rozdávali body a pokusili se i navázat několik QSO na 23cm FM provozem a to především s Honzou OK1COM. Bohužel se spojení nepodařilo :(. Vysílali jsme asi do nedělní noci do 2:00 AM (SEC).

 

CQ

Team

 

ANT

stavba

   

ANT

CQ

 

 

Neděle 3.10. 2004

 

V neděli bylo hned od rána krásné počasí a tak jsme vyrazili na hřeben Liščí hory proladit pásmo 70cm v UHF contestu a opět rozdat body do Tisícovek. Jirka se vydal i na trochu delší procházku, Pavel se Štěpánem CQvili na 2m a já se věnoval 70cm. Na 5 el. YAGI cca 4 metry nad zemí jsem slyšel pěkně S5, 9A stanice, ale s 5W se na ně nešlo dovolat. Další aktivity jsme ukončili na kopci asi před 13:00 a vyrazili jsme balit, protože cesta domů trvala ještě nějakou dobu. Já jsem se pak domů dostal cca před 19:00 SEC.


Hospoda

Team

   

OK2IRO

OK1CSS

 

Závěrem musím konstatovat, že se akce opět povedla a měli jsme tak zase možnost si po roce společně zavysílat. Těším se na další expedice a věřím, že i ostatním se návštěva Krkonoš líbila.

Ostatní fotky naleznete  ZDE.

 

73

Tomáš OK1TLT

 

 e-mail: ok1tlt@volny.cz 

© 2004 OK1TLT - Všechna práva vyhrazena - All rights reserved